Zombi katliamına hazır mısın? Dying Light sistem gereksinimleri burada.

En çok beklenen FPS oyunlarından bir tanesi olan Dying Light mükemmel bir atmosfer ile geliyor. Oyun henüz piyasaya çıkmasa da yayınlanan oynanış videolarından pek çok bilgiye ulaşabiliyoruz. İçerisinde iki adet mod bulunuyor. Gündüz ve gece modları bizlere farklı oyun deneyimleri sunuyor. Gece modu ile oynarken zombiler resmen sıyırıyor ve deliler gibi size saldırıyorlar. Bu nedenle oldukça zor. Gündüz iken de aslında oyun oldukça zor. Çünkü dört bir yanınız zombilerle kaplı ve rahat rahat hareket edebileceğiniz alan oldukça kısıtlı. İki adımda bir zombilerle savaşmak durumunda kalıyorsunuz. Oyunun sistem gereksinimleri içeriğine ise en son geleceğiz.

Oyun açık dünya yapısına sahip. Fakat yayınlanmış olan oynanış videosuna baktığımızda aslında bir açık dünya oyununda olması gibi kendimizi rahat hissedemediğimizi görüyoruz. Özellikle stamina sınırının bulunması özgürlüğümüzü kısıtlayan en önemli unsur olmuş. Çünkü örneğin siz demir çubuk ile karşınızdaki zombiye saldırdığınızda kısa bir süre sonra yorulduğunuz için artık hasar verememeye başlıyorsunuz. Aynı şekilde koşarken de karakteriniz çok çabuk yorulabiliyor.

Bunun dışında binalara tutunma ve slow motion görüntüler oldukça güzel olmuş. Örneğin beyzbol sopası ile zombinin kafasına vurduğumuzda bize x-ray ile kafatası kemiklerinin nasıl parçalara ayrıldığını gösteriyor. Dying Light Sistem Gereksinimleri ise tüm bu detaylara oranla yinede düşük. Bu ve bunun gibi pek çok farklı efekt oyuna eklenmiş. Ayrıca binaların tepesine halat atarak çok hızlı çıkabiliyoruz. Veya bu halatı kullanarak pek çok yerden geçebiliyoruz. Bunun dışında normal zombiler olduğu gibi büyükleri de mevcut. Bu büyük zombiler ile mücadele etmek oldukça zor. Normal zombiler ise birkaç taneden sonra aynı anda üzerinize geldiğinde oldukça zorlayıcı olabiliyorlar. Bu nedenle onları teker teker öldürmenizde fayda var. Veya çeşitli tuzaklar kurarak toplu şekilde öldürebiliyorsunuz.

Dying Light sistem gereksinimleri için bizlerden minimum 2.4 GHz  Intel Core i5 işlemci istenilmiş. Ya da Intel Core 2 Duo bir işlemci oyunu açabilir denilmiş. Fakat bu modellerin oyun için hiç de yeterli olmayacağını grafiklerinden kolay bir şekilde anlayabiliyoruz. Çünkü oyunun grafikleri oldukça sağlam görünüyor. Bu nedenle direk olarak önerilen sistem gereksinimlerine gelmek istiyorum.

Önerilenler içerisinde işlemci olarak bizlerden 3GHz Intel Quad Core işlemci istenilmiş. Ekran kartı olarak ise 2 GB kapasitede Nvidia GeForce GTX 670 modeli yazılmış. GTX modellerinde 670 aslında oldukça gerilerde kaldı diyebiliriz. Bu nedenle bu gereksinimler bize oldukça uygun görüldü. Tabi ki oyunu almadan önce kendi sisteminiz ile karşılaştırmanızda fayda var.

[reklam]

[baslik]Dying Light Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8
İşlemci: Intel Core i5 @2.4GHz / Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2 @3GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: DirectX 10–compliant, (512 MB)
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1) (64-bit) / Windows 8 (64-bit)
İşlemci:  Intel Quad Core @3GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (2 GB) Nvidia GeForce GTX 670 / Radeon 7900 Serisi
DirectX: Dx 11

4 YORUMLAR

  1. Oyunun görselleri çok harika ama ne yazıkki sistemleri acayip fazla doğal olarka bilgisayarım kaldırmaz ama gittiğim internet cafeye yüklettirim sağ olun.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here