Oyun indirmekten sıkıldınız mı? RPG mi oynamak istiyorsunuz? O halde bu oyun tam size göre. Drakensang Online sistem gereksinimleri yazımızda.

Tarayıcı oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor. Oldukça güzel bir oyun olan Drakensang Online için tarayıcı üzerinden oynandığından indirmeniz gerekmiyor. Tek yapmanız gereken oyuna giriş yapabilmeniz için üye olmak. Eğer üye olma işleri ile uğraşmak istemiyorsanız direk olarak Facebook hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz.

Giriş yaptıktan sonra bizleri ana ekranımız karşılıyor. Oyunu başlatmak için en üstte bulunan butona basmamız yeterli oluyor. İlk giriş yaptığınızda sizden java güncellemesi yapmanız istenecektir. Çünkü sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için en güncel java’yı kullanmanız gerekiyor. Bu kısmıda geçtikten sonra karşınıza karakter yaratma ekranı gelecek. Buradan istediğiniz Class’ta bir karakter yaratabiliyorsunuz. (Bu arada oyunu tam ekran oynamak için seçeneklerden ayarlayabilirsiniz.) Karakter yaratma ekranı aynı bir RPG oyunu gibi ayrıntılı düzenlenmiş. Karakterin saçlarını ve gövdesini bu bölümde seçebiliyoruz.

Başladığınızda Diablo oynayanların hatırlayacağı bir ekran karşılıyor bizi. Tıpkı aksiyon RPG oyunlarında olduğu gibi can ve mana barlarımız bulunuyor. Karşımıza çıkan yaratıkları öldürerek daha fazla güçleniyor, eşyaları topluyor ve yeteneklerimizi atıyoruz. Çok fazla ayrıntısına girmeyeceğim oyun bu şekilde devam ediyor. Oyunun grafikleri bir tarayıcı oyunu olması karşın oldukça iyi. Hatta Diablo 3 gibi büyük RPG oyunlarına oldukça yakın diyebilirim.

Drakensang Online sistem gereksinimleri tahmin edebileceğiniz üzere oldukça düşük. Bunun nedeni ise tarayıcı üzerinden oynanması. Oyunu kolay bir şekilde oynayabilmeniz için en yüksek gereksinimi RAM‘de isteniyor.  Windows XP için 1 GB, Vista ve 7 için ise 2 GB kapasiteye sahip bir RAM oyunu takılmadan oynayabilmenizi için yeterli olacaktır. Ayrıca hard diskiniz üzerinde 5 MB gibi küçük bir alan bulunması gerekir. İşlemcide ise Pentium 4 model işlemciler bile işinizi görecektir.

Oyunda performans genel olarak sisteminize değil internet hızınıza bağlı. Çünkü internet üzerinden oynanan oyunu yavaş bir internet ile oynayabilmenize imkanı yok. Fiber net üzerinden bile ara sıra donmalar ile karşılaşabiliyoruz. Bu ne yazık ki ülkemizdeki internetin altyapısından kaynaklanıyor. Fakat PVP sırasında diğer tük oyuncularında aynı sorunla karşı karşıya olduklarını düşünecek olursak şartlar eşitleniyor diyebilirim.

[reklam]

[baslik]Drakensang Online Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (SP3) / Windows Vista (SP2) / Windows 7
İşlemci: Intel Pentium 4 @2.8 GHz
Bellek: 1GB (Windows XP) / 2GB (Windows Vista, Windows 7)
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 5 MB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Pixel Shader 2.0 destekli bir ekran kartı
DirectX: Dx 9

1 YORUM

 1. İnsanlar nasıl olsa açar mantığı ile düşük sistemli PC ‘lere yönelmek de ancak minimum sistem gereksinimleri ticari bir politikadan ibarettir. İnsanları teşfik etmek amaçlı örnek oyun Drakensang .Bu oyunun en düşük sistem gereksinimi
  gt630 ve eşdeğeri gpu
  yük en fazla işlemciye bineceği için
  i3 ve eş değeri işlemci
  Ram 4 gb

  Bu sistemle dahi kalabalık maplerde FPS 15 ‘e düşmekte İnternet hızı ayrı bir konu FPS’niz düşükse fiber netle dahi kasıntıdan oyun oynayamazsınız.Beta sürümde şirketin açıkladığı sistem gereksinimlerini günümüzde insanlara sunmanız şaşırtıcı. Bu oyun en önce single quad olarak iyi bir işlemci ve orta seviye ekran kartı istemekte.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here