Dishonored 2 Sistem Gereksinimleri

0
619
Dishonored 2 Sistem Gereksinimleri

Arkane Studios ekibinin geliştirdiği ve Bethesda Softworks firmasının yayıncılığını üstlendiği; PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacak olan aksiyon-macera temalı oyun Dishonored 2’nin minimum ve önerilen sistem gereksinimleri açıklandı.

Serinin ilk oyunu bundan tam dört sene oyuncularla buluşmuştu. Her ne kadar hikâye odaklı bir oyun olarak sunulmuş da oyunculara oyun içinde sağladığı geniş özgürlük alanı sayesinde birden fazla finale olanak sağlıyordu. Chloe Grace Moretz ve Carrie Fisher gibi ünlü sanatçıların karakterlerine ses verdiği serinin ilk oyununda Corvo adlı eski bir koruma olarak yer alıyorduk. Dishonored 2’de ise oyun bize Corvo ve Emily Kaldwin olarak oynama imkânı sağlıyor. Buradan da serinin devam oyununda da oyunculara geniş bir özgürlük alanı bırakıldığı ve onların tercihlerine göre hikâyenin yönleneceğini anlıyoruz. Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi karakterlerimize yine yan karakterler eşlik edecek ve bize yardım edecek.

Karakter ve hikâye örgüsünü bir kenara bırakacak olursak oyunun oynanış mekanikleri ve oyunculara sunduğu dünya bakımından çok farklı olmayacak. Aslında bu oldukça normal çünkü karakterlerimiz ilk oyundan tanıdığımız karakterler ve ikinci oyun da ilk dünyada bulunan dünyada geçiyor. Yine ilk oyundakine benzer sanat tasarımlarının ve efektlerin olacağı Dishonored 2’de, kullanılan oyun motoru sayesinde, gözle görülür derecede bir kalite artışına şahit olacağız.

Peki, gerek hikâye örgüsünün detaylanması gerek karakter sayısının artması gerekse de görsel kalitenin arttırılması oyunun sistem gereksinimlerinde ne gibi değişikliklere sebep olmuş olabilir? Hemen inceleyelim: İlk oyunun ihtiyaç duyduğu gerekli boş disk alanı 9 GB iken Dishonored 2, 60 GB boş disk alanına ihtiyaç duyuyor. Günümüz oyunların kapladığı disk alanının ortalamasına bakacak olursak gayet normal bir boyut olarak değerlendirilebilir.  Dishonored 2’yi minimum değerlerde oynayabilmek için Intel i5-2400 veya AMD FX-8320 işlemciye ve 8 GB RAM’e ihtiyacınız var. Buna ek olarak makinenizde 2 GB GTX960 veya 3 GB Radeon HD 7970 model ekran kartının bulunması gerekiyor. Oyunun ihtiyaç duyduğu minimum gereksinimleri göz önüne aldığımızda günümüzün ortalama bir bilgisayarıyla oyunu çalıştırabileceğinizi söylemek mümkün.

[reklam]

[baslik]Dishonored 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim sistemi: Windows 7’nin 64-bit sürümü ya da üstü.
İşlemci: Intel Core i5-2400 ya da AMD FX-8320.
Bellek: 8 GB ya da üstü RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7970.
Ekran Kartı Boyutu: 2 GB NVIDIA, 3 GB AMD ya da üstü VRAM.
Disk alanı: 60 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim sistemi: Windows 10’un 64-bit sürümü ya da üstü.
İşlemci: Intel Core i7-4770 ya da AMD FX-8350.
Bellek: 16 GB ya da üstü RAM.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 480.
Ekran Kartı Boyutu: 6 GB NVIDIA, 8 GB AMD ya da üstü VRAM.
Disk alanı: 60 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here