Kirlenmekten korkmuyorsanız kar, çamur, toprak demeden yarışmaya hazır olun. İşte Dirt Showdown Sistem Gereksinimleri.

Colin McRae Rally serisi ilk çıktığı günleri dün gibi hatırlarım. Rally oyunlarının en iyisi dediğim bu seri ne yazık ki Dirt adı altında oyunlar çıkarana kadar mükemmeldi. Fakat Dirt oyunları ile ne yazık ki artık Rally’den çıkıp garip garip arabalar ile yarışlar yapar olduk. İşte bu oyunların en sonuncusu da Colin McRae Rally Dirt Showdown.

Oyunda dediğimiz gibi aslında Rally adına hiçbir şey bulunmuyor. İlk başladığınızda size bir hurda veriyorlar ve sonra yarışmaya başlıyorsunuz. Kapalı ve küçük bir pist içerisinde diğer hurdalarla yarışınız aslında çok da fena değil fakat dediğim gibi serinin esas özelliği ne yazık ki kaybolmuş durumda. Her neyse yarışları kazandıkça yeni yarışlar açılıyor ve böyle böyle ilerliyorsunuz. Sadece yarış değil aynı zamanda modern araçlar ile şov amaçlı drift yaparak puan toplama veya tüm hurdaların birbirlerine çarparak savaştığı bir mod daha bulunuyor. Bence bu oyunlar çok gereksiz ve sıkıcı olmuş. Toprağa çamura girdiğimizden de adına Dirt demişler bize vermişler saçma sapan bir oyun. Tabi bu benim şahsi görüşüm. Siz oyunu çok sevebilirsiniz bu nedenle bana takılmayın sonuçta bir yarış oyunu.

Dirt Showdown sistem gereksinimleri içeriğine geçmeden grafiklere bakacak olursak harika diyebilirim. Hatta oyun sırf grafikten ibaret. Dirt serisinin ilk oyunu çıktığında bir heyecan gidip hemen yüklemiştim ve grafikler beni gerçekten derinden etkilemişti çünkü HD grafiklerin kullanıldığı ilk oyunlardan birisidir. İşte son oyunda da bu grafik motoru geliştirilerek daha da iyi bir hale getirilmiş. Haliyle sistem olarak da biraz yüksek istiyor. Şahsen ben kendi diz üstü bilgisayarımda çok düşük grafiklerde dahi oyunu zorlanarak oynadım. 3 yıllık olan bu bilgisayarda 2 GB Nvidia GT 540M ekran kartı, 8 GB RAM ve 2.4 GHz Intel Core i5-2430M işlemci bulunuyor.

Dirt Showdown sistem gereksinimleri bizlerden minimum AMD HD2000 Serisi, Nvidia 8000 Serisi, Intel HD Graphics 2500, AMD Fusion A4 ekran kartlarını istiyor. Desteklenen ekran kartlarını ise en altta bulabilirsiniz. Oyunu rahat bir şekilde oynayabilmeniz için iyi bir ekran kartına ihtiyacınız var. Oyunun eski olması sizi rahatlatmasın çünkü düşük sistemlerde dediğim gibi yavaşlama olacaktır.

[reklam]

[baslik]Dirt Showdown Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista / Windows 7
İşlemci: AMD Athlon 64 x2 / Intel Pentium D @3.2Ghz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: AMD HD2000 Serisi, Nvidia 8000 Serisi, Intel HD Graphics 2500, AMD Fusion A4
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7 (64-bit)
İşlemci: AMD Bulldozer / Intel Core i7
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:AMD HD5870 / Nvidia GeForce 470 GTX
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Desteklenen Ekran Kartları:[/altbaslik]

AMD HD2000 Serisi, HD3000 Serisi, HD4000 Serisi, HD5000 Serisi, HD6000 Serisi, HD7000 Serisi; Nvidia GeForce 8000 Serisi, 9000 Serisi, GTX200 Serisi, GTX400 Serisi, GTX500 Serisi

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here