Klasik süper kahraman oyunlarından sıkıldıysanız ve biraz eğlenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Deadpool sistem gereksinimleri haberimizde.

Süper kahraman denilince akla ne gelir? Kasıntıdan çatlayan ve süper güçleri olan çeşitli adamlar diyebiliriz. Fakat hiçbirisi Deadpool gibi rahat değildir. Deadpool’un en büyük özelliği bu olmalı sanırım. Her ne kadar pasaklı ve vurdumduymaz bir kahraman olsa da o halkın en sevdiği süper kahraman. Oyunun sistem gereksinimleri bilgilerine gelmeden önce biraz detayları verelim.

Asıl ismi Wade olan Deadpool oldukça absürt görünse de aslında oldukça korkunç bir kahraman. Geçmişinde bir kiralık katil olan Wade sonradan çeşitli deneyler sayesinde süper güçlere kavuşması gerçekleşiyor. Fakat hasar gören organlarını yüksek hızda yenileme yeteneğinden dolayı ileri seviyede cilt kanseri hastalığı yaşıyor. Bu durumda onu kostüm giymek zorunda bırakmış. Wade’in bu iyileşme yeteneği onu inanılmaz güçlü kılsa da tüm bu olumsuzluklara rağmen o esprili kişiliğini kaybetmeyerek bizleri güldürmeyi başarabiliyor.

Oyunda ilerledikçe her bir kısımda ara sahneler aracılığı ile bir espri yapıldığını ve Deadpool’un tam bir kafadan çatlak olduğunu keşfedeceksiniz. Bir bakıyorsunuz bölümün birisinde 8-bit bir oyunun içerisindeyiz, bir bakıyoruz ki makinenin bir tanesini çalıştıramadığımız için sinirlenip parçalıyoruz. Hatta ara sıra oyunculara bile laf atmaktan çekinmediğini görebilirsiniz.

Oyunun asıl hedefi oyuncuları güldürmek ve keyifli bir vakit geçirmek olduğundan dolayı grafiklere, düşmanlara ya da çevreye çok fazla önem verilmemiş. Sürekli olarak aynı tip adamlar ile dövüşüyor ve çok basit bir şekilde yapılmış olan çevre dokusu ile karşılaşıyoruz. Hatta Deadpool kendi oyunu ile bile dalga geçiyor ve bir bölümde kitaplığı eline alarak bu ne iğrenç grafik diyerek fırlatıyor. Fakat tüm bu olumsuzlukları oyunun renkli efektleri, kaliteli animasyonları ve esprileri dengeliyor diyebiliriz. Seslerde çok fazla iddialı değil. Oyunda Deadpool’un sesi dışında çok iyi bir seslendirme yapılmamış. Zaten sürekli olarak Deadpool’un esprilerini ve konuşmasını duyduğumuzdan seslerin kötü olması da oyunu çok fazla etkilemiyor. Oynanış olarak ise iyi bir seviyede olan Deadpool, özel güçler ile ve kılıçlardan pompalı tüfeğe kadar pek çok farklı silah ile oynamak oldukça eğlenceli. Oyundaki silahların tümü en başından beri açık olarak başlıyor. Bu da onu diğer oyunlardan ayıran önemli bir özelliği. Yapay zeka ise ne yazık ki yok denecek kadar az. Düşmanlarımız ne saklanıyor ne de farklı taktikler ile saldırıyorlar. Sadece bizi gördükleri an üzerimize geliyorlar. Bu da oyunu oldukça kolaylaştırıyor. Işınlanma yeteneğimizi doğru kullandıktan sonra ve biraz dikkatli oynadıktan sonra oyunda ölmemiz neredeyse imkansız.

Kısacası Deadpool sadece oyuncuyu eğlendirmek ve güldürmek için yaratılmış olan esprili bir yapım. Klasik dövüş oyunlarından veya süper kahraman oyunlarından sıkıldıysanız bu oyunu şiddetle tavsiye ederiz. Fakat dediğimiz gibi bu oyundan ses ve grafik olarak çok yüksek beklentilerinizin bulunmaması gerekiyor. Zaten Deadpool Sistem Gereksinimleri de çok yüksek sayılmaz.

[reklam]

[baslik]Deadpool Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 /Windows 8
İşlemci: 2.66 GHz Intel® Core™2 Duo E8200 veya AMD Phenom X3 8750
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: GeForce 8800 GT serisi ile 512 MB RAM veya ATI Radeon HD4850 ile 512 MB RAM
DirectX: Dx 9

39 YORUMLAR

 1. Hocam Sistemim Şu Şekilde;
  Windows 10 Home 64 Bit
  İşlemci: Intel Core I7 3630QM CPU 2.40Ghz (8CPUs)
  Ram: 8GB
  DirectX Sürümüm: DirectX 12
  Ekran Kartım; NVIDIA GeForce GT 650M 2GB
  Sizce Kaldırır mı ???

 2. İşlemci : İntel(R) Pentium(R) CPU G3258 @ 3.20 Ghz
  RAM : 8,00 GB
  Sistem Türü : 64 bit
  İşletim Sistemi : Windows 10 Pro
  Ekran Kartı : İntel(R) HD Graphics Family
  Kasarmı ? yada oyunu açarmı ?

 3. islemci : intel pentium dual cpu e2200 2.20 ghz
  ram 2 gb ama 1.87 si kullanılıyor yazıyor
  ekran kartı Amd radeon hd 5450
  isletim sistemi : 32 bit

  oyunu kaldırırmı cevap pls

 4. Merhaba lütfen acil cevap verin benim ekran kartım Nvidia Geforce 9400 M G ve grafik bellegi 1400

  4 Gb ram ve 32 gb bit var bilgisayarım laptop. Oyunu kaldırırmı şimdiden teşekkürler

 5. Gameplay videosunu çok beğendim. Çok farklı ve özgün bir oyun olmuş. Yapımcıları tebrik ediyorum gerçekten. Adamın ağzı olmamasına rağmen pizzayı yemesi, pizzanın bir anda ortadan kaybolası ve devamında gelen ilginçliklikler ve özgün seneryosu ile muhteşem bir oyun çıkmış ortaya. Sanırım bu oyunun devam serileride gelecektir. Bu tür farklı oyunlar görmekten mutlu oluyorum. Sistem gereksinimlerini gayet yerinde buldum ama malesefki benim sistemim bana “bu oyunu oynayamazsın” diyor :)

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here