Zombi katliamı dur durak bilmiyor çünkü ilk oyunu bitirenler buradan devam ediyorlar. İşte Dead Island: Riptide Sistem Gereksinimleri.

Dead Island oyununun sonunu hatırlayacak olursak artık tüm zombilerden kurtulduk deyip helikoptere bineriz. Fakat bu sefer de ordu bizi tutuklar ve indiğimiz gemi yeniden zombilerle dolu bir adaya düşer. Haydi bakalım tekrardan zombi öldürmece. Senaryo olarak biraz basit kaçmış. Fakat bu oyun 2. ile 1. arasında kalan bir ara oyun gibi yapılmış. Bu sefer düştüğümüz ada zombili olduğundan ordu tarafından bombalanmak istiyor. Bizde bombaları kafamıza yemeden önce bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sayfa sonunda açıkladığımız Dead Island: Riptide Sistem Gereksinimleri içeriklerine gelmeden önce oyunun detaylarından bahsedelim.

Dead Island: Riptide ilk oyuna oranla büyük farklılıklar taşıyor. Haritamız yine oldukça büyük ve aynı zamanda harita içerisinde ilk oyunda olmayan çeşitli unsurlar yer almış. Örneğin yolda giderken cesetler ile karşılaşabiliyorsunuz. Harita içerisinde çeşitli şehirler yer alıyor. Zombilere gelecek olursak yine kolları bacakları kopabiliyor ve ortalığı kan gölüne çevirebiliyorsunuz. Fakat detaylara geldiğimizde o kadar da başarılı olamadığını görüyoruz. Karakterlerin ve zombilerin detaylarının bu şekilde sönük kalması oyunun gerçekçiliğini düşürmüş.

Oyunun seslerini kapattığınızda aslında o kadar da korkunç olmadığını keşfedeceksiniz. Çünkü zombilerin bağırarak üzerinize koşması ve sessiz bir şekilde koşması arasında ciddi fark var. Bu da seslerin ne kadar başarılı yapıldığını bizlere gösteriyor. Seslerin dışında oyunun en güzel yanlarından birisi ilk oyundaki karakterinizi yeni oyuna taşıyabilmeniz. Yapmanız gereken tek şey save dosyalarınızı yeni oyuna kopyalamanız. Bu sayede eski karakteriniz ile yeniden zombi parçalamaya devam edebilirsin

Dead Island: Riptide Sistem Gereksinimleri bilgilerine baktığımızda ilk oyun ile tıpatıp aynı olduğunu görüyoruz. Yani grafiksel anlamda iki oyun arasında hiçbir fark yok diyebiliriz. Bu da bizler aslında Dead Island: Riptide için ilk oyunun biraz daha geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu gösteriyor. Bunu ek paket gibi olarak da düşünebiliriz. Hem senaryonun devam niteliğinde olması hemde sistem gereksinimleri yönüyle aynı donanımları istemesi nedeniyle bu oyunu oynamadan önce ilk oyunu bitirmenizi tavsiye ederiz.

[reklam]

[baslik]Dead Island: Riptide Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows  7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.66 GHz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 GT / AMD Radeon HD 2600 XT
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.66 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:(1GB)Nvidia GeForce 9600
DirectX: Dx 9

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here