Dead Island’in MOBA türünde olduğunu düşünün. Yok yok aslında Zomba demek daha doğru olur. İşte Dead Island: Epidemic Sistem Gereksinimleri.

Dead Island bu sefer bambaşka bir oyun olan Dead Island: Epidemic ile karşımıza çıkıyor. Ücretsiz bir oyun olan bu yeni yapımda bu sefer sadece online olarak takımlar halinde zombi öldürüyoruz. Bir nevi MOBA gibi düşünebilirsiniz. Fakat bu yepyeni bir tür olan Zomba. Bu nedenle oyunun senaryosu da tamamen eski oyunlardan bağımsız olmuş. Daha doğrusu bir senaryosu yok yani apayrı bir yapım ile karşınızdayız.

Oyun için Zomba diye ilginç bir tür olduğunu söyledik. Oyunda 3 takım aynı anda online olarak oynuyor. LOL veya Dota gibi oyunlardaki rakip takımları alt etmek yerine bu sefer erzak topluyorsunuz. En çok yeri ele geçirerek en çok erzağı toplayan takım birinci oluyor. Fakat bu sırada doğal olarak zombiler ile yüzleşmek durumunda kalıyorsunuz. Dead Island: Epidemic’e başladığınızda çeşitli sınıflarda karakterleriniz oluyor. Bu karakterler ile seviye atladıkça yeni eşyalar ve yeni beceriler kazanıyorsunuz. örneğin ilk başladığınız bir tank hero’su ile halk arasında”ulti” denilen fakat asıl adı”ultimate” olan en güçlü özelliği kullanamazsınız. Bunun için o kadarter ile epey bir oynayıp belirli bir seviyeye gelmeniz lazım. yani uzun lafın kısası MOBA’da olduğu gibi her oyunda sıfırdan başlamak yerine böyle bir sistem kurulmuş.

Oyunu sizlere çok kısa bir şekilde özetledim. Dead Island: Epidemic sistem gereksinimleri içeriğine gelecek olursak ilk olarak oyunun grafiklerini ele alalım. Oyunun grafikleri oldukça iyi seviyede. Eski oyunları oynayanlar haritayı zaten hemen hatırlarlar. Adada bulunan orman üzerinde geçen oyunun efektleri de (zombilerin yerden bitmesi, su efektleri vs.) mükemmel olmuş. Grafiklere Free 2 Play bir oyun için fazlası ile iyi diyebiliriz. Ha bu arada şunu söylemeyi unuttum oyun sırasında karşı takımın oyuncularını gördüğünüzde saldırabilirsiniz.

Dead Island: Epidemic sistem gereksinimleri içerisinde bizlerden Core 2 Duo işlemci ve Nvidia GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870 ekran kartları isteniyor. Yani düşük sistemler bile oyunu açabilir. Zaten ücretsiz bir oyun olmasından ötürü sistem gereksinimleri için yapımcı firmanın özellikle düşük tuttuğunu söyleyebiliriz. Oyunu yüksek detaylarda oynamak isterseniz Intel Core i5-2300 işlemciye ve GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 ekran kartlarına sahip olmanız gerekiyor.

[reklam]

[baslik]Dead Island Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows  7 (SP1)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @1.8 Ghz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8800 GT / Radeon HD 3870
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows  7 (SP1)
İşlemci: Intel Core i5-2300
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 4 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here