En gerçekçi zombiler ile yüzleşmeye, kollarını bacaklarını kopartmaya, kafalarını uçurmaya hazır olun. İşte Dead Island Sistem Gereksinimleri.

Dead Island adından da anlaşılacağı üzere bir zombi oyunu. Konusu ise oldukça klasik diyebilirim. İnsanlar zombiye dönüşür ve burada hayatta kalmaya çalışırız. Evet klasik demiştim fakat oldukça zevkli de bir oyun. Bir adada geçen oyun açık dünya tarzında ve oldukça büyük bir haritaya sahip. Adada çeşitli oteller, kumsallar, evler, sokaklar vs. yüzlerce farklı mekan bulunuyor. Oyunda görev sistemi bulunuyor. Bu görevler ile çeşitli yerlere gidip oyunu bitirmeye çalışıyoruz. Yan görevleri ise daha önce gitmediğiniz yerlere gittiğinizde keşfediyorsunuz.

Oyunun en güzel yanı ise görevleri yaparken online olarak farklı oyuncuları kendi görevinize dahil edebilmeniz. Tamamen otomatik olarak çalışan bu sistemde ister görevleri tek başınıza isterseniz de başkaları ile bitirebiliyorsunuz. Fakat siz başka birisinin görevini yaptığınızda sadece ona yardım etmiş oluyorsunuz. Yani kendi senaryonuzu ilerletemiyorsunuz. Dead Island sistem gereksinimleri ile ilgili verilen bilgilere gelmeden önce hemen grafiklere değinmek istiyorum.

Dead Island grafikleri inanılmaz güzel diyebilirim. Şahsen benim çok hoşuma gitti. Özellikle yüksek bir yerden adaya baktığınızda mükemmel bir manzara sizi bekliyor. Oyunun bu mükemmel atmosferine zombiler de karışınca daha da bir korkunç olmuş. En korkun ise oyunun oldukça kanlı olması. Zaten oyuna başlar başlamaz sizleri korku dolu saatlerin beklediğini hissediyorsunuz. Oyundaki zombilere gelecek olursak yine oldukça gerçekçi bir oyun olduğunu görebiliyoruz. Zombilere vurduğunuzda hasar aldıklarını ve çeşitli yerlerinin koptuklarını görüyoruz. Yani sıradan oyunlarda olduğu ibi sadece vurduğunuzda kan çıkan ve bir süre sonra yere düşerek ölen tiplerden değiller. (ölmek kavramı burada zombiler için biraz ilginç kaldı ama siz bana aldırmayın).

Oyunda bulunan hatalar ise oldukça fazla olmuş. Tamam oldukça güzel atmosfer ve zombiyi oyuna ekledinde kardeşim neden bu kdar çok hata ile bizleri baş başa bırakıyorsunuz. Pek çok yerde karşılaştığınız bu görsel hatalar sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Dead Island sistem gereksinimleri içeriğine geçecek olursak oyun bizlerden en düşük (512 MB) Nvidia GeForce 8600 GT / AMD Radeon HD 2600 XT ekran kartı ve Intel Core 2 Duo @2.66 GHz işlemci istiyor. Önerilenler içerisinde ise bu sistemler (1GB)Nvidia GeForce 9600 ve Intel Core 2 Duo @2.66 GHz olarak yazılmış. Yani eski bir oyun olması nedeni ile oyunun çoğu eski bilgisayarda açılacağını söyleyebiliriz.

[reklam]

[baslik]Dead Island Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows  7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.66 GHz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) Nvidia GeForce 8600 GT / AMD Radeon HD 2600 XT
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.66 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:(1GB)Nvidia GeForce 9600
DirectX: Dx 9

10 YORUMLAR

 1. İşlemci : İntel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 2.00 GHz

  Ram : 2GB

  İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate 32 Bit İşletim Sistemi

  Ekran Kartı Modeli : İntel(R) 82945G Express Chipset Family 256MB

  Geçerli Görüntü Modu 1280 x 1024 (75Hz)

  Kaldırırmı/Kasarmı/Hangi Ayarlarda Oynarım/Kaç FPS Alırım

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here