Day One: Garry's Incident Sistem Gereksinimleri

İlginç bir hayatta kalma oyunu olan Day One: Garry’s Incident Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları haberimizde.

Bir adada geçen Day One: Garry’s Incident survivor türünde bir yapım. Day One: Garry’s Incident Sistem Gereksinimleri ise gereksiz bir şekilde yüksek. Bu nedenle oyundaki kasmalar sizi oynamaktan soğutabilir.

Oyuna bir rüyanın ardından birileri ile savaşarak başlıyoruz. Elimizdeki kılıç ile karşımızdaki kişiyi öldürdüğümüzde bulunduğumuz yerden kaçmaya çalışıyoruz. Ortam olarak eski Tomb Raider oyununu hatırlatan Day One: Garry’s Incident içerisinde ilerleyebilmeniz için zaman zaman gizli kapıları bulmak zorunda kalıyorsunuz. Kılıç dışında ileri ki zamanlarda çeşitli silahlara da kavuşuyor ve bu silahlar ile bazı durumlarda çeşitli bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz.

Oyunun savaş mekanikleri, efektleri, grafikleri vs. hemen hemen her şeyi oldukça kötü. Biraz ağır bir eleştiri yapmış olabiliriz ama başlar başlamaz bunu fark edeceksiniz. Karşınızdaki kişileri öldürdüğünüzde bile piksel piksel çıkan kanları fark ettiğiniz anda zaten oyundan soğuduğunuzu hissedeceksiniz. Grafiklerin dışında oyunun tek iyi tarafının çeşitli bulmacaları içermesi. Bahsettiğimiz gizli kapıları bulmak biraz da olsa oyuna renk katmış.

Day One: Garry’s Incident Sistem Gereksinimleri oyunun kötü grafiklerine oranla önemsiz kalıyor çünkü oyunda büyük bir optimizasyon problemi bulunuyor. Çevre detayları ve diğer tüm grafiklerin kötü olmasına rağmen oyundaki çeşitli sahnelerde sisteminiz çok iyi olsa bile aşırı şekilde yavaşlama ile karşılaşıyorsunuz. Sistem gereksinimleri böyle dengesiz olan bir oyun için yapımcı firmanın bu projede çok fazla özenmediğini ya da oyunun henüz tamamlanmadan piyasaya sürüldüğünü varsayabiliriz.

Day One: Garry’s Incident Sistem Gereksinimleri en düşük 2.2 GHz Dual Core işlemci ve (896 MB) Nvidia Geforce GTX 260 ekran kartı istiyor. Bizce kötü grafiklerine rağmen bu ekran kartının istenmesi bile oldukça gereksiz ve yüksek olmuş. Oyunu optimize edememelerinden dolayı en iyi karta da sahip olsanız bile zaman zaman FPS düşüşleri ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle önerilen gereksinimlere değinmiyorum.

[reklam]

[baslik]Day One: Garry’s Incident Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP /Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:2.2 Ghz Dual Core (çift çekirdekli işlemci)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 3 GB
Ekran Kartı : (896 MB) Nvidia Geforce GTX 260
DirectX: 9.0c

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: 2.8 GHz Quad Core (4 çekirdekli işlemci)
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 3 GB
Ekran kartı: (1 GB) Nvidia GTX 570
DirectX: 9.0c

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here