Piksel grafikleri ve MMORPG tarzı oynanış yapısı ile ilginç bir yapım olan Cube World Sistem Gereksinimleri yazımızda.

Cube World, grafiksel olarak Minecraft’a benzeyen yapısı ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Fakat bu sefer farklı olarak bu oyunu bir Hack and Slah gibi düşünebilirsiniz. Oyuna ilk girdiğinizde karakterinizi ırkı dahil her bir detayını kendiniz yapabiliyorsunuz. Aynı MMORPG oyunlarında olduğu gibi ork ve elf gibi ırklar bu menü içerisinde mevcut bulunuyor. Daha sonra haritaya ilk ayak bastığınızda büyük bir açık dünya sizleri bekliyor.

Cube World oynarken harita üzerinde kafalarına göre gezinen yaratıklara saldırıp eşya toplayabilir veya yerde bulunan herhangi bir şeyi alabilirsiniz. Seviye atlamak için etraftaki yaratıkları öldürmeniz gerekiyor. Ayrıca görevleri yaparak da daha hızlı seviye atlayabilirsiniz. Cube World sistem gereksinimleri için gerekli olan donanım bilgilerine geçmeden önce son bir şey daha söylemek istiyorum. Oyunda bunların dışında kendi evinizi vs.’de yapabiliyorsunuz. Bu yönüyle de yine Minecraft’ı andırıyor diyebiliriz. Şunu da belirtmeliyim ki oyunu internet üzerinden başkaları ile oynadığınızda çok daha zevkli hale geliyor.

Grafiksel olarak bizlere çok fazla bir şey sunmayan Cube World sistem gereksinimleri de oldukça düşük. Ekran kartı olarak Nvidia GeForce 7800 / ATI Radeon X1800 / Intel HD 3000 modellerinden birisine veya üzerine sahip olmanız yetiyor. Ya da bir başka deyişle ekran kartınızın en az 256 MB RAm kapasitesine ve Shader Model 3 desteğine sahip olması lazım. İşlemci olarak da herhangi bir Intel Core i3 işlemci işinizi görecektir. Sistem Gereksinimleri bilgilerini detaylı olarak aşağıdan görebilirsiniz.

[reklam]

[baslik]Cube World Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP2)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.0 GHz / Intel Core i3 / AMD Athlon 64 X2
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 7800 / ATI Radeon X1800 / Intel HD 3000 (256 MB) (Shader model 3.0)
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here