Ana Sayfa Oyun Aksiyon Creativerse Sistem Gereksinimleri

Creativerse Sistem Gereksinimleri

1
2044
Creativerse Sistem Gereksinimleri

İşte Sandbox oyunlarının en son örneği. Creativerse Sistem Gereksinimleri ve detayları haberimizde.

Minecraft benzeri oyunları çokça piyasada görüyoruz. İşte Creativerse’de onlardan birisi. Zaten oyuna girer girmez grafiklerin ve oynanış mekaniklerinin tıpatıp aynı olduğunu göreceksiniz. Tek farkın kazma kürekle ağaçlara kayalara dalmak yerine bu sefer uzaktan büyü tarzı bir şey ile elinizi uzatarak çevrenizdeki materyalleri toplayabilmeniz. Bu sayede sizden yüksekte olan veya ulaşamadığınız herhangi bir şeyi toplayabiliyorsunuz. Böylece topladığınız malzemeler ile kendi dünyanızı istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz.

Oyundaki yaratıkların her birinin ise farklı özellikleri ve güçleri var. Bu nedenle kendinizi her şeye hazırlamanız gerekiyor. Şu anda erken erişimde olan Creativerse gelişme aşamasında. Bu nedenle görebileceğiniz hatalar kısa süre içerisinde düzeltilecektir. Oyunun grafikleri her ne kadar yine piksel mantığında olsa da Creativerse Sistem Gereksinimleri bana oldukça yüksek geldi.

Oyunun açılabilmesi için en düşük GeForece GTX 8800/ ATI Radeon HD 2900XT ekran kartlarına sahip olmanız lazım. Bunlardan daha düşük modellerde oyun açılsa da yavaşlamalar ve donmalar ile karşılaşırsınız. Yüksek detaylarda oynamak isterseniz bu ekran kartları Nvidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850’ye yükseliyor. Fakat bence bu oyunun yüksek detayları ile düşük detayları arasında çok fazla bir fark bulunmuyor. Creativerse Sistem Gereksinimleri oldukça saçma olmuş. Oyunu daha iyi optimize edebilirlerdi. Belki tam sürümü çıktıktan sonra sistem gereksinimleri düşebilir.

Creativerse Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows Vista (SP2) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @2.4 GHz / AMD Phenom II X4 920 Quad-Core @2.8 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:2 GB
Ekran kartı: GeForece GTX 8800/ ATI Radeon HD 2900XT

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: (64-bit) Windows Vista (SP2) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:Intel Core i5-750 @2.67 GHz / AMD Phenom II X4 945 @3.0 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here