2. Dünya Savaşını hiç bu şekilde görmediniz! Company of Heroes 2 sistem gereksinimleri yazımızda.

Company of Heroes 2‘yi ilk oyunun geliştirilmiş versiyonu gibi düşünebiliriz. Oyuna başlarken 3 adet zorluk derecesi bulunuyor. Senaryo modunda Rusya ile oynuyoruz fakat skirmish modunda ülke olarak serbestiz ve istediğimiz ülke ile oynayabiliyoruz. Fakat bu modda saçma bir şey yapılmış. O da iki oyuncu aynı ülkeyi alabiliyor. Yani İngiltere ile İngiltere savaşabiliyor. 2. Dünya savaşında Ruslar ile Almanların mücadelesini konu alan oyunumuza başlamadan önce mutlaka tutorial kısmını bitirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü oyunda pek çok farklı detay bulunmakta. Company of Heroes 2 Sistem Gereksinimleri ise oldukça düşük görünüyor.

Strateji oyunlarında genellikle grafikler konusunda çok fazla üstüne düşünülmez. Fakat Company of Heroes 2 grafik yapısı ile bizleri kendisine hayran bırakıyor. Binalardan bombaların patlamasına kadar her bir detay sizi resmen savaşın içerisine sokuyor. Fizik kurallarınında mükemmel bir şekilde işlendiği oyunda patlayan objelerin ne kadar gerçekçi olduklarını keşfediyorsunuz. Bu şekilde mükemmel grafiklere sahip olan bir oyun için sistem gereksinimleri de ne yazık ki yüksek olmuş. Oldukça sağlam bir sistem isteyen Company of Heroes 2 grafik ayarlarında gereksiz özellikleri kıstığınızda oldukça yüksek FPS değerlerine çıkabiliyorsunuz. Bu nedenle oyuna başlamadan önce grafik ayarlarına bir göz atmanız sizler için faydalı olacaktır.

Oyunun müzikleri de oldukça etkileyici seçilmiş. Senaryoda Sovyet Rusya ile oynadığımızdan çoğu zaman kulağımıza Rus marşlarının tınısı geliyor. Oyunda epey çok müzik var. Bu nedenle müziklerden sıkılmak gibi bir durum söz konusu değil. Savaş sırasında oyuncuyu en çok etkileyen faktörün müzikler olduğunu söyleyebiliriz. çalınan etkili müzikler sayesinde bazen iyice gaza gelip ne var ne yok düşmana saldıra biliyorsunuz. Müziklerin dışında savaş bağırışları, patlama sesleri ve diğer seslerde oldukça gerçekçi yapılmış.

Company of Heroes’te çeşitli birimler bulunuyor ve her birinin farklı özellikleri var. Oyunun multiplay kısmında birimlerini en iyi yöneten taraf genellikle oyunu kazanıyor. Bu nedenle oyunda tüm bu birimlerin özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Şayet en çok askeri olan tarafın değil en iyi strateji ile en fazla hasar verebilen tarafın kazandığı Company of Heroes 2’de her an her şey olabiliyor. Bu nedenle sürekli olarak birimlerinizi kontrol etmelisiniz.

Company of Heroes 2 Sistem Gereksinimleri çok yüksek olmadığını söylemiştik. Oyunun açılabilmesi için minimum Nvidia 8000 serisi / Radeon 3000 serisi / Intel HD 3000  ekran kartlarına ve 2 GHz Dual Core CPU, Intel Core 2 Duo işlemci modellerine sahip olmanız gerekiyor.

[link]Company of Heroes 2: The British Forces Sistem Gereksinimleri[/link]

[reklam]

[baslik]Company of Heroes 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP/ Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 2 GHz Dual Core CPU, Intel Core 2 Duo
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 30 GB
Ekran kartı: Nvidia 8000 serisi / Radeon 3000 serisi / Intel HD 3000 
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-Bit)
İşlemci:Quad Core Intel Core i5 @3 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 30 GB
Ekran kartı: (1 GB) GeForce GTX 470 / Radeon HD 5850
DirectX: Dx 11

NOT: İnternet bağlantısı gereklidir.

4 YORUMLAR

  1. Arkdaşlar bu oyunu Windows 8.1 İşletim sistemiyle oynaya varmı yada sistem gereksimi işletimsistei olarak windows 7 le sınırlımı bende hata veriyo win8.1 bilgisi olan varsa yazarsa cok sevinirim

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here