Infinity Ward ve Activision işbirliğiyle ilk olarak 2007 yılında oyun dünyasına adım atan Call of Duty serisinin devam oyunu Call of Duty: Modern Warfare yıllar sonra yeniden, günümüz teknolojileri ile tekrar tasarımlanarak, Modern Warfare Remastered olarak sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Raven Software ekibinin üzerinde geliştirmeler yaptığı Modern Warfare Remastered, 4 Kasım tarihinde Call of Duty: Infinite Warfare ile birlikte piyasaya sürülmeye hazırlanan oyunun minimum sistem gereksinimleri de resmi olarak yayınlandı.

Sovyet Rusya’yı yeniden hayata geçirmek isteyen bazı gruplar ve ayrılıkçı bazı Orta Doğu örgütlerinin ekseninde dönen oyunun hikâyesinde karakterimizin, Cpt. Price, Soap kod adlı John MacTavish, Gaz gibi karakterler ile birlikte verilen görevleri yerine getirmeye çalışmasına yardım ediyoruz. Call of Duty serisinin en çok sevilen oyunu olan Modern Warfare oyuncuların birden fazla kere oynayıp bitirdiği ve hikâyesiyle bütünleştiği nadir oyunlardandır. Yayıncı firmanın bunun bilincinde olması ve serinin son oyunlarında işlenen fütüristik hikâyeler karşısında oyuncuların göstermiş olduğu tepkileri yumuşatmak istemesi kültleşen bu oyunun, üzerinde geliştirmeler yapılarak tekrar sahneye sunulmasına vesile oldu.

2007 yılında piyasaya sürülmeden önce yayınlanan minimum sistem gereksinimleriyle karşılaştırdığımız Modern Warfare Remastered’ın ihtiyaç duyduğu boş disk alanı oldukça artmış gözüküyor. 2007 yılında sadece 8 GB boş disk alanına ihtiyaç duyan oyunun Remastered versiyonu ise 55 GB civarında bir boş disk alanına ihtiyaç duyuyor. Buradan da anlaşılacağı üzere geliştirici ekip oyun üzerinde oldukça mesai harcamış. Oyunun ilk versiyonu 512 MB RAM ve Intel Pentium 4 işlemci ile çalışabiliyorken Modern Warfare Remastered, 6 GB RAM ve Intel i3 işlemciye ihtiyaç duyuyor. Oyunun oynanış mekaniklerinde ve görsel kalitesinde çalışıldığı açıklamaları bu sistem gereksinimleri kıyasından da oldukça net bir şekilde belli oluyor.

[reklam]

[baslik]Call of Duty: Modern Warfare Remastered Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim sistemi: Windows 7 64-bit ya da üstü.
İşlemci: Intel Core i3-530 2.93GHz ya da eş değerde AMD işlemci.
Bellek: 6 GB ya da üstü RAM
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTS 450 ya da ATI Radeon HD 7850.
Ekran Kartı Boyutu: 1 GB ya da üstü VRAM.
DirectX desteği/versiyonu: 11
Disk alanı: 55 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.
Ses kartı: DirectX Uyumlu.
İnternet: Genişbant İnternet bağlantısı.
Ek olarak: İstenilen depolama alanı, gelecek olan ek paket ve güncellemelerle birlikte zamanla yükselecektir.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here