Grafikleri ile bizleri etkileyen Call of Duty Black Ops sistem gereksinimleri ve detayları yazımızda.

Her sene karşımıza farklı bir yapım ile çıkan Call of Duty serisi Call of Duty Black Ops ile oldukça başarılı bir oyun ortaya koyuyor. Oyuna başlar başlamaz karşımıza çıkan menü bizlere oyunun ne kadar farklı olduğunu hemen anlatıyor. Bir sorgu odasını gösteren menüde karşımızda ekranlar bulunuyor. Oyuna giriş yaptığınızda ise tam olarak buradan başlıyoruz ve birisi bize bir şeyler sormaya başlıyor. Bizde bu soruların cevaplarını bulmak için eski anılarımıza geri dönüyoruz. Her bir anı farklı bir bölümü oluşturuyor.

Oyun yine Call of Duty serisinin diğer yapımlarında olduğu gibi pek çok farklı yerde geçiyor. Bir bakıyorsunuz ki Hindistan dasınız bir bakıyorsunuz dünyanın bir başka ucunda. Oyunda ana karakterimiz olan Alex Mason dışında farklı karakterler ile de oynayabiliyoruz. Görevleri yapmak için ise yine ekrandaki sarı oka gitmemiz yeterli oluyor. Yani bu görev nasıl bitecek, nereden gideceğim, kimi vuracağım gibi sorularla karşılaşmıyorsunuz. Bu nedenle bu yönden oldukça basit olmuş diyebilirim.

Oyuna eklenen zombi modu ise oldukça zevkli olmuş. Bu mod içerisinde üzerimize gelen zombi gruplarına karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. İster online olarak arkadaşlarımız ile isterse de tek başımıza bu modu oynayabiliyoruz. Zombi öldürdükçe puan alıp yeni silahları açabiliyoruz. Ayrıca kapı ve pencereleri tamir ederek onları yavaşlatabiliyoruz. Bu da oldukça orijinal olmuş.

Oyunun grafik kalitesi ise çıkış yılına bakacak olursak oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çeşitli efektlerin ve animasyonların mükemmel yapıldığını söylemeliyim. Savaş sırasındaki patlamalardan, bombalara ve dumanlara kadar her şey oldukça gerçekçi görünüyor. Ayrıca karakter kaplamaları ve çevre dokuları da oldukça çeşitli olmuş. Gördüğünüz bir adamı ikinci kez göremiyorsunuz.

Call of Duty Black Ops sistem gereksinimleri için yayınlanan bilgilerde zaten eski bir oyun olmasından dolayı sadece önerilenlere bakmak istiyorum. Önerilen işlemci olarak bizlerden Intel Pentium Dual Core ya da eşdeğer bir AMD işlemci istenilmiş. Günümüzdeki bilgisayarların artık genelde i5 işlemciler kullandığınız düşünürsek bu oldukça makul bir gereksinim.

Ekran kartında ise önerilen olarak Nvidia GeForce GTS 240 veya ATI Radeon HD 4850 isteniliyor. Oyunun kaliteli grafiklerine baktığımızda bu kartlar oldukça normal. Şimdi olmasa da oyunun çıkış yıllarında tam detaylarda oynamak oldukça zor olmalıydı.

[reklam]

[link]Call of Duty: Advanced Warfare sistem gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty: Ghosts sistem gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty: Black Ops 3 sistem gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty Black Ops 2 sistem gereksinimleri[/link]

[baslik]Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (32-Bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4500 @2.2GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 12 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8800 GT / ATI Radeon HD 4650
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (32-Bit)
İşlemci:  Intel Pentium Dual Core E6500 @2.93GHz / AMD Phenom II X2 560 Black Edition
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 12 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTS 240 / ATI Radeon HD 4850
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here