Call of Duty: Advanced Warfare sistem gereksinimleri ile ilgili her şeye ve oyun içi videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty serisi tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Modern Warfire’ın devamı niteliğinde sayılan Call of Duty: Advanced Warfare bizleri bu sefer 2054 yılına yani geleceğe götürüyor. Senaryoda ise bu sefer kiralık bir orduda oynuyoruz. Bu ordunun esas hedefi ise Amerika’nın üçüncü dünya ülkelerine demokrasi sağlamasını engellemek. Ünlü oyuncu Kevin Spacey’in canlandırdığı Jonathan Irons adlı karakter ise bu ordunun başında bulunuyor ve bu ülkelerin lideri olmaya çalışıyor.

Şimdi diyeceksiniz ki 2054 yılında bile elimizde silah düşmana mı koşacağız. Evet aynen öyle. Call of Duty: Advanced Warfare gelecekte geçmesine rağmen halen daha bir piyade oyunu. Zaten çıktığı ilk günden bu yana aynı çizgide kalan oyunun bundan sonrada farklı türde bir yapım çıkarması beklenmiyor. Tabi ki çeşitli son teknoloji silahlarımız ve zırhımız bulunsa da oyunda yayan olarak ilerleyen bir askeriz. Zırh demişken oyunda exo-skeleton adında bir zırh çeşidi bulunuyor. Fakat bu zırh bizleri düşündüğünüz kadar korumuyor. Yani düşmanla karşı karşıya kaldığınızda en fazla 4. mermiden sonra yine ölüyorsunuz. Bu da Crysis gibi oyunlardaki zırhlar ile karşılaştırdığımızda oyundaki gerçekçiliği oldukça artırmış.

Zırh dışında oyunda aynı zamanda duvarlara tırmanmamızı sağlayan ekipmanlar ile zıplama gücümüzü artıran teknolojiler bulunuyor. Ayrıca yüksekten düşerken düşüş hızımızı azaltan bir özellik ve görünmez olabilme de 2054 yılının meyveleri arasında bulunuyor. El bombalarında ise pek çok çeşit geliştirilmiş. Bu bombalar arasında çok kolay bir şekilde geçiş yapabiliyoruz ve her birinin farklı özelliği bulunuyor. Örneğin bu bombalardan bir tanesinin etrafa sismik dalga yayması duvarların arkasındaki düşmanları görebilmemize olanak sağlıyor. Bu sayede değişik taktikler uygulayarak düşmanlarımızı yok edebiliyoruz.

Call of Duty: Advanced Warfare sistem gereksinimleri içeriğini en çok etkileyen unsur olan grafiklere baktığımızda karşımıza gerçekten iddialı bir yapımın çıktığını fakat oynanış videolarına baktığımızda beklenileni veremediğini görüyoruz. Karakterlerin yüz detayları üzerinde çok fazla çalışma yapan Activision bu konuda cidden mükemmel bir iş çıkarmış diyebiliriz. Fakat oyundaki çevre dokularının karakter detaylamaları kadar başarılı olmadığını görüyoruz. Bu da bizlerde hayal kırıklığı yaratıyor. Şu anda Demo sürecinde olan ve henüz piyasaya sürülmemiş olan oyun çıktıktan sonra tabi ki grafiksel olarak büyük değişmeler geçirecektir. Fakat tanıtım demosunda gördüğümüz kadarı ile şu anki haliyle grafiksel olarak yetersiz seviyede. Seslendirmelerde ise her zaman olduğu gibi yine mükemmel efektler duyuyoruz. Özellikle silah sesleri bizleri resmen gerçek bir savaşın içine sokuyor. Grafiklere oranla seslerin çok daha mükemmel yapılmış.

Call of Duty Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri içinde verilen bilgilerde oyunun sistemleri epey bir zorlayacağını görüyoruz. Oyunlarda en önemli sistem bileşenleri olan işlemci ve ekran kartı gereksinimleri şu şekilde. Minimum sistem gereksinimleri olarak Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66 GHz veya AMD Phenom X3 8750 Triple-Core @ 2.4  GHz işlemci istenilirken bu işlemci önerilen gereksinimlerinde Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66GHz veya AMD Phenom II X4 805 olarak karşımıza çıkıyor. Ekran kartı olarak minimum Nvidia GeForce GTS 450 veya (1024 MB) ATI Radeon HD 5870, maximum Nvidia GeForce GTX 660 Ti veya AMD Radeon HD 7950 isteniliyor.

[reklam]

[link]Call of Duty: Ghosts sistem gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty: Black Ops 3 Sistem Gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty: Black Ops 2 sistem gereksinimleri[/link]

[link]Call of Duty Black Ops sistem gereksinimleri[/link]

[baslik]Call of Duty: Advanced Warfare Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66 GHz /AMD Phenom X3 8750 Triple-Core @ 2.4 GHz
Bellek: 6 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 40 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: NVidia GeForce GTS 450/(1024 MB) ATI Radeon HD 5870
Direct X: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit / Windows 8 – 64 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66GHz / AMD Phenom II X4 805
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı:Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 40 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 Ti / AMD Radeon HD 7950
Direct X: Dx 11

16 YORUMLAR

  1. sistem gereksinimleri yanlış saçmalık tamamen şöle bi durum var Nvidia GeForce GTX 660 Ti / AMD Radeon HD 7950 burda anlaşılıyoki hd7950 3gb 384 bit bi kart 660 ti ise 2gb 192 bit olan bi kart nvidia neden ölede ati öle çünkü sallama sistem gereksinimi koymuşlar oyun çıkmamış zaten

  2. Oyunu kalitesinin güzel olucağını sanmıyorum daha oyunu gameplay modunda görmedim henüz ama sistem gereksimlerne baktığımızda pek yüksek gözükmüyor . Sanırım bununda kalitesi Call of Duty Ghost gibi olcak …

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here