Broken Age Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kickstarter üzerinde bir oyun projesi olarak başlayan Broken Age ilk bölümü için yeterli desteği almış ve oyunu çıkarmıştı. Sadece proje için maddi destek sağlayanlara açılan ilk bölümden sonra şimdi de sonraki bölümler için yeni destekler beklenmekte. Broken Age Sistem Gereksinimleri ise oldukça uygun olduğundan hemen hemen tüm bilgisayarlarda açılacak bir oyun.

Tim Schafer isimli ünlü oyun yapımcısı tarafından geliştirilen oyunun ilk bölümünü incelediğimizde Shay ve Vella adında iki ana karakter karşımıza çıkıyor. Shay bir uzay gemisinde yaşıyor ve yapay zekadan oluşan anne ve babası bulunuyor. Valla ise bambaşka bir evrende bambaşka bir yaşam sürüyor. Bu gezegende uçan insanlardan büyük canavarlara kadar pek çok fantastik öge mevcut. Hikayede ise büyük bir canavarın Vella’yı kovalayıp yemek istemesi anlatılıyor. Bu iki karakterin en önemli ortak özelliği ise mevcut duruma başkaldırmaları.

Point and Click türünde bir Adventure oyunu olan Broken Age kontrol olarak sadece farenin sol tuşunu kullandırıyor. Grafiksel olarak ise 2 boyutlu hazırlanan oyun mükemmel bir atmosfere sahip. Bu zevkli oyunu oynayabilmeniz için ise sistem gereksinimleri içerisinde minimum olarak sizden sadece Nvidia GeForce GTX 260 / ATI Radeon 4870 HD / Intel HD 3000 ekran kartı modelleri ya da daha iyisi istenilmiş. İşlemcide ise Intel Core 2 Duo ve yukarısı yeterli olacaktır. Broken Age Sistem Gereksinimleri için bu nedenle diğer yeni nesil oyunlardaki gibi uçuk kaçık performanslar gerekmiyor.

Broken Age Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
İşlemci:1.7 GHz Dual Core
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 2.5 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 260 / ATI Radeon 4870 HD / Intel HD 3000 (512 MB VRAM)
DirectX: 9.0c

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.2 GHz / AMD Athlon 64 @2.2 GHz
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: 2.5 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 6850
DirectX: 11

NOT: GLSL 1.3’e sahip  OpenGL 3 bulunması gerekiyor.

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here