Borderlands 2 sistem gereksinimleri hakkındaki yorumlarımızı ve yepyeni grafikleri ile mükemmel bir atmosfer sunan oyunun detaylarını sizlere paylaşıyoruz.

Borderlans serisi yakaladığı başarısı ile pek çok oyunseverin sevgisini kazanmayı başarmıştı. Bunu gören yapımcı firmada hemen ikinci oyun olan Borderlands 2‘yi piyasaya sürmüş durumda. Senaryo olarak bu sefer ilk oyundan 5 yıl sonrasında oynuyoruz. Önceki oyunlardan hatırlayacağınız Handsome Jack isimli kötü karakter bu sefer kendi şirketini kurmuş durumda. Bu şirket o kadar büyümüş ki artık tüm Pandora gezegeni Jack tarafından yönetilmeye başlamış. Bizde Jack’e karşı dünyayı kurtarmak için büyük bir mücadelenin içerisine giriyoruz.

Borderlands 2 oynanış olarak yine eski oyunların birebir aynısı. Yani yine başladığınızda 4 farklı sınıftan birisini seçerek Pandora topraklarına bodoslama dalıyor ve görevleri yapmaya başlıyorsunuz. Zaten başlar başlamaz hemen aynı oyunu oynadığınızı fark ediyorsunuz. Seviye atlama sistemi, yetenek ağacı ve düşmanları öldürme şekliniz size birinci ve ara oyunu hatırlatacaktır. Bu nedenle yazımda oyun detaylarına ve oynanışa hiç değinmeyeceğim. Eski oyunların yazılarına baktığınızda nasıl bir oyun olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ben daha çok grafiklerden bahsetmek istiyorum.

Grafikler için yine Unreal Engine 3 kullanılmış. Görünüşe göre yapımcı firma bu grafik motorundan oldukça memnun. Çünkü serinin 3 oyununda da bu motor kullanılmış. Detaylar, çevre, dokular, grafik kalitesi vs. hemen hemen her şey ikinci oyun ile bir üst seviyeye taşınmış. Yine aynı oyun motorunun kullanılmasına rağmen bu sefer grafiklerin çok daha iyi olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Detaylardaki bu artış ne yazık ki Borderlands 2 sistem gereksinimleri içine de yansımış.Ama ona birazdan geçeceğim. Yeni oyunun haritasına ise normalde oyunda bulunmaması gereken ekstra detaylar eklenmiş. Örneğin bir bölümde haritanın dışına çıkıp lavları ölmeden geçebilirseniz hayalet karakter ile karşılaşıyorsunuz.

Kısacası ikinci oyun için tamamen aynı diyemeyiz. Hatırlayacak olursanız ara oyun ile birincisi farklı gezegenlerde geçmesine rağmen tamamen kopya gibiydiler. Fakat 2. oyun ile en azından grafiksel yapıda büyük değişmelerin olduğunu görüyoruz. Oynanış olarak ise yine aynı kalmış. Savaş sahnelerinde düşmanların size saldırışları dahi aynı. Grafikler için son olarak eklemek istediğim şey ise eğer bir Nvidia GTX serisi ekran kartına sahipseniz oyununuzda büyük değişmeler olacaktır. Görünmeyen küçük animasyonları, su efektlerini ve değişik detayları bu ekran kartları ile görebilirsiniz.

Borderlands 2 sistem gereksinimleri ekran kartında bizleri biraz zorlayabilir. Fakat işlemci olarak oldukça uygun. Bu nedenle sadece ekran kartlarına bakacak olursak minimumda Nvidia GeForce 8500 veya ATI Radeon HD 2600 modellerinin istenildiğini görüyoruz. Önerilenler içerisinde ise bu Nvidia GeForce GTX 560 veya ATI Radeon HD 5850 oluyor. Eğer oyunu son detayları ile rahatça oynamak istiyorsanız çok sağlam bir karta ihtiyacınız var.

[reklam]

[link] Borderlands: The Pre-Sequel sistem gereksinimleri [/link]

[link] Borderlands sistem gereksinimleri [/link]

[baslik]Borderlands 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
İşlemci: Intel Dual Core @2.4 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8500 /ATI Radeon HD 2600
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (SP3) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Quad Core @2.3 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 560 / ATI Radeon HD 5850
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here