Böyle bir FPS oyunu daha önce görmediniz ! Piksel grafikleri ile ilginizi çekebilecek BLOCKADE 3D Sistem Gereksinimleri yazımızda.

Steam üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyunlardan bir tanesi olan BLOCKADE 3D güzel bir FPS oyunu. Minecraft tarzındaki grafikleri ise oyunu daha da ilginç kılmış. İki takımın internet üzerinden savaştığı oyunun grafiklerinin piksel piksel olması nedeniyle de BLOCKADE 3D Sistem Gereksinimleri düşük sayılır. Oyunda 7 adet mod bulunuyor ve bu modlar içerisinde sadece savaşma, bayrak kapma, zombi öldürme ve hayatta kalma gibi şeyler mevcut. Her mod içinde farklı server’lar karşınıza çıkıyor ve boş olan bir tanesine girip online olarak diğer oyuncular ile oynamaya başlıyorsunuz.

BLOCKADE 3D haritaları ise bana biraz basit geldi. Haritalarda daha farklı egzotik şeyler yapılabilirmiş. Ayrıca bir yerden sonra sıkılabilirsiniz çünkü her yer birbirine benziyor. Karakterler ise tamamen birbirinin aynısı. Sadece iki takımın adamlarının renkleri değişiyor. Bu aslında iyi olmuş çünkü takımları çok kolay ayırt edebiliyorsunuz. Oyundaki patlama efektleri ise yok denecek kadar az. Zaten oyunun yapısı itibari ile minecraft’a benzediğini söylemiştim.

BLOCKADE 3D Sistem Gereksinimleri düşük demiştim. Sistem gereksinimleri içerisinde önemli olan ekran kartı. Oyun için minimum Nvidia GeForce 5700 önerilen olarak Nvidia GeForce 250 GTS istenilmiş. İşlemcide ise herhangi bir i5 modeline sahip olmanız yeterli olacaktır. Fakat yinede oyunun grafiklerinin bu kadar kötü olmasına rağmen bu ekran kartlarını istemesi oldukça ilginç.

[reklam]

[baslik]BLOCKADE 3D Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows 7
İşlemci: Pentium 4 @2000MHz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı:300 MB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 5700
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows 7
İşlemci:Intel Core i5
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 300 MB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 250 GTS
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here