RPG oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor. Blackguards 2 Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları yazımızda.

Sıra tabanlı bir RPG oyunu olan Blackguards 2 bu türü sevenler için düşük sistem gereksinimleri ile oldukça güzel bir oyun. Oyunda türünün diğer örneklerinde olduğu gibi düşmanlar ile karşılaştığınızda her bir karakterin kendi sırası gelince oynaması üzerine kurulu. Örneğin sizin karakterinizin sırası geldiğinde belirli bir yere yürüyebilir veya düşmana saldırabilirsiniz. Bu saldırı karakterinizin özelliğine göre değişebilir. Mesela bir büyücü iseniz düşmana fireball atabilir, bir okçu iseniz ok atabilirsiniz. Oyunun temel dövüş mekaniği bu şekilde ilerlemekte.

Blackguards 2içerisinde ilerleyip seviye atladıkça yeni yeteneklerinizi açabiliyorsunuz. Bu yetenekler pek çok farklı kategoriye ayrılmış Bu kategoriler sırasıyla silah yetenekleri, genel yetenekler, büyüler, pasif yetenekler ve özel yetenekler olmak üzere 5’e bölünmüş. Yani oldukça detaylı bir yetenek ağacı mevcut. Ana hikaye ise gördüğüm kadarıyla oldukça güzel görünüyor. Ara animasyonlar ile bu hikaye desteklenmiş.

Blackguards 2 grafikleri ise bana oldukça standart geldi. Yani ne çok iyi nede kötü diyebilirim. Zaten Blackguards 2 Sistem Gereksinimleri içerisinde verilen ekran kartlarına baktığınızda o kadar da yüksek olmadığını görebilirsiniz. Oyunun açılabilmesi için en düşük Nvidia GeForce 8600 ve ATI Radeon HD 2600 XT ekran kartları yazılmış. Önerilen olarak da Nvidia GeForce GTX 275 ve ATI Radeon 4770 modelleri verilmiş. GTX serisinin pek çok üst modeli bulunuyor. Önerilenler içerisinde GTX 275 yazılmasından oyunun (tabi yeni nesil bir oyuna göre) düşük sistem istediğini anlayabiliyoruz.

[reklam]

[baslik]Blackguards 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (32-Bit)
İşlemci: Çift çekirdekli @2 GHz işlemci
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 12 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600 XT
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8 (32/64 bit versiyonları)
İşlemci: 4 çekirdekli @2.4 GHz işlemci
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 12 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 275 / ATI Radeon 4770
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here