Bioshock Infinite sistem gereksinimleri, oyunun etkileyici atmosferine rağmen oldukça düşük görünüyor. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Irrational Games’in yapımcılığını üstlendiği ve Ken Levine’nin tasarımını yaptığı Bioshock Infinite oldukça etkileyici ve eğlenceli bir FPS oyunu. Serinin önceki oyunlarında Rapture adı verilen su altındaki bir şehirde iken üçüncü oyununda ise bu sefer su altı yerine bulutların üzerindeyiz. Colombia ismindeki şehirde geçen oyunda Booker isminde bir karakteri kullanıyoruz.

Bir dedektif olan Booker ile oyunda Elizabeth ismindeki bir kızı arıyoruz. Amacımız ise onu bulup New York’a geri getirmek. Fakat bu sırada Colombia’ya geliyoruz ve bulutların arasında olan bu şehirde oldukça renkli ve canlı bir hayatın olduğunu keşfediyoruz.

Mükemmel bir senaryoya sahip olan oyunda karakterlerin konuşmaları oldukça etkileyici yapılmış. Böylece senaryodaki o masalsı havayı tam anlamı ile oyun sırasında yaşıyoruz diyebiliriz. Oyunun senaryosunu tam olarak kavrayabilmek için serinin eski oyunlarına da bir göz atmanız yararlı olacaktır. Bunun nedeni Bioshock Infinite’in eski oyunların devamı niteliğinde bir oyun olması.

Grafik olarak da oldukça iyi olan Bioshock Infinite’de Unreal Engine 3 grafik motoru kullanılmış. Aslında eski bir grafik motoru olan Unreal üzerinde geliştirme yapılarak oluşturulan Bioshock Infinite, görüntüleri ile atmosferi öylesine bir uyum içerisinde ki bu da oyundaki gerçekçilik duygusunu en üst seviyeye getirmiş.

Oynanış olarak serinin eski oyunlarındaki gibi karakterimizin çeşitli özelliklerini geliştirebiliyoruz (örneğin zırhımızı değiştirebiliyoruz veya sağlık barımızı artırabiliyoruz). Ayrıca Vigor ismindeki maddeyi kullanarak çeşitli özellikler kazanıyoruz. Oyundaki mavi barımız dolduğunda kullanabildiğimiz özel yeteneklerimiz oyun boyunca oldukça işimize yarıyor. Yeni oyunumuzdaki farklı olan bir başka nokta ise mini hack oyunlarının kaldırılmış olması. Serinin önceki oyunlarında küçük kutu açma gibi çeşitli küçük oyunlar bulunuyordu. Bioshock Infinite‘de bu oyunlar kaldırılarak oynanış olarak daha akıcı bir hale getirilmiş.

Oyunda ilerledikçe karakterimizi geliştiriyoruz demiştik. Fakat biz gelişip güçlendikçe aynı oranda düşmanlarımızda güçleniyor. Böylece oyundaki zorluk seviyesi ayarlanmış oluyor. Yaklaşık olarak 20 saat gibi bir oynanış süresi olan Bioshock Infinite mutlaka denemeniz gereken harika bir FPS oyunu.

[reklam]

[baslik]Bioshock Infinite Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) (32-bit)
İşlemci: Intel Core 2 DUO 2.4 GHz veya AMD Athlon X2 2.7 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: ATI Radeon 3870, NVIDIA 8800 GT veya Intel HD 3000 entegre
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1) (64-bit)
İşlemci:  Dört çekirdekli bir işlemci
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: ATI Radeon 6950 veya NVIDIA GeForce GTX 560
DirectX: Dx 11

2 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here