Kendi ilaç fabrikanızı geliştirip tüm hastalıklara çözüm bulmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Big Pharma Sistem Gereksinimleri bilgilerine göz atabilirsiniz.

Big Pharma oldukça ilginç bir oyun. İlginç diyorum çünkü oyunda kendi ilaç fabrikanızı üretiyorsunuz. Bu tarz farklı bir oyun olmasa da biraz Sims’de ev yapma ile biraz da SimCity karışımı diyebilmek isterdik fakat öylede değil. Grafiksel kalite olarak ise oldukça basit bir doku yapısına sahip olan oyunda çok yüksek ekran kartları istenilmiyor. Bu nedenle Big Pharma Sistem Gereksinimleri çoğu bilgisayarın rahatlıkla açabileceği türden.

Oyuna ilk girdiğinizde size bir görev veriliyor. Örneğin belirli bir süre içerisinde belirli bir parayı kazanmaya çalışıyorsunuz. Size ilk etapta ufak bir laboratuvar verilecek. Bu alanı o kadar iyi kullanmalısınız ki gerekli olan tüm makineleri ve donanımları buraya sığdırmanız lazım. Ayrıca bu makinaların verimi de sizin onları konumlandırdığınız ölçüde değişebiliyor. Örneğin makineleri yanlış yerleştirdiğinizde ürettiğiniz ilacın hiçbir etkisi olmadığından size büyük kayıplar yaşatabilir.

Big Pharma içerisinde ilaçları üretebilmek için gerekli olan hammaddeleri satın alabileceğiniz bir mağaza bulunuyor. Bu mağazada hammaddelerin nelere iyi geldiğini ve fiyatını görebiliyorsunuz. Ayrıca araştırma ekibiniz ile de yeni hammaddeler üretebilirsiniz. Bunların dışında oyunda pek çok detay mevcut. Örneğin dünya üzerindeki hastalıklara bakıp onlara bir tedavi arayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi ince ince bir sürü detay eklenmiş hepsine değinmeyeceğim.

Big Pharma Sistem Gereksinimleri içinde ekran kartı olarak en düşük Nvidia GeForce 600 serisi, önerilenler de ise Nvidia GeForce 700 serisinden bir kart istenilmiş. Yani orta seviye herhangi bir ekran kartı ile oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz. İşlemcide ise 4 çekirdekli bir Intel işlemci işinizi görecektir. Sadece önerilen sistem gereksinimleri bizden 8 GB RAM istemiş. Eğer RAM sorununuzda yoksa hiç düşünmeden oyunu yükleyebilirsiniz.

Big Pharma Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İşlemci:@2 GHz Dual Core
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce 600 serisi ya da daha iyisi
DirectX: 9.0c

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
İşlemci: @2 GHz Quad Core
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 700 serisi ya da daha iyisi
DirectX: 9.0c

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here