Battlefield serisine hırsız ve polis güçleri ile yeni bir bakış açısı kazandıran Battlefield: Hardline sistem gereksinimleri yazımızda.

E3 2014 sırasında tanıtılan ve Beta sürümü başlatılan Battlefield: Hardline ile bu sefer diğer oyunlardan farklı olarak polisler ve hırsızlarla oynuyoruz. Yani bu oyun için kısaca Battlefield 4‘ün hırsız ve polisli bir modu olduğunu söyleyebiliriz. yayınlanan Battlefield: Hardline Sistem Gereksinimleri ise sayfanın en alt kısmında yer alıyor.

Oyunda serinin önceki versiyonlarına benzer şekilde 4 farklı sınıf bulunuyor. Bu sınıfların isimleri değişse de özellikleri yine eski oyunlardaki ile aynı yapılmış. Operator, Mechanic, Enforcer ve Professional ismindeki bu sınıfların ne olduklarını yanlarında bulunan logolara baktığınızda anlayabiliyorsunuz. Bu nedenle önceki serileri oynamış oyuncuların yeni oyunda hiç yabancılık çekmeyeceklerini söyleyebiliriz.

Oyunun beta versiyonunda Blood Money ve High Tension isimlerinde iki adet, tam sürümünde ise 4 adet mod bulunuyor.  Blood Money modunda ana amacımız takım için olabildiğince parayı çalabilmek. Haritanın ortasında bulunan noktadaki paraları çalarak oyunu kazanmaya çalışıyoruz. Ayrıca karşı takımın parasını da çalarak puan tablosunda fark açabiliyorsunuz. Tabi bunu yapmak pek kolay olmuyor.

Battlefield: Hardline diğer oyunlara göre pek çok farklılık barındırıyor. Bunlardan en önemlilerinin silahlar, araçlar ve karakter görünüşleri olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda yeni silahları para ile açabiliyorsunuz. Yani para kazandıkça daha fazla güçleniyorsunuz. Silahların dışında çeşitli aletlerimizde bizlere savaş sırasında oldukça faydası dokunuyor. Bu aletler ile örnek vermemiz gerekirse binaların tepelerine tırmanabiliyor ya da iğne ile arkadaşlarımızı hayata geri döndürebiliyoruz. Ayrıca binebileceğimiz araçlarda tabi ki Battlefield’ın cabası. Fakat bu oyundaki araçlarımız diğerlerine göre daha modern. Motor veya Hummer gibi çeşitli araçları kullanabiliyoruz.

Oyun grafiksel olarak Battlefield 4 ile 3 arasında diyebiliriz. Battlefield: Hardline sistem gereksinimleri Battlefield 4 ‘e oranla işlemci olarak biraz daha düşük görünüyor. Ekran kartlarında ise iki oyunda da aynı modeller istenilmiş. Oyunu yüksek grafiklerde rahat bir şekilde oynayabilmeniz için minimum 1024 MB kapasiteye sahip Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 model ekran kartına ihtiyaç duyuyorsunuz. Tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise işlemci olarak Intel Core 2 Quad Q9500 @2.83GHz veya AMD Phenom II X6 1045T yazıyor.

[reklam]

[link]Battlefield 4 sistem gereksinimleri[/link]

[link]Battlefield 3 sistem gereksinimleri[/link]

[baslik]Battlefield: Hardline Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 30 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024MB) Nvidia GeForce 8800 GT / AMD Radeon HD 3870
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit / Windows 8 64 Bit
İşlemci:  Intel Core 2 Quad Q9500 @2.83GHz / AMD Phenom II X6 1045T
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 30 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
DirectX: Dx 11

19 YORUMLAR

 1. benim bilgisayarımın özellikleri :
  işletim sistemi win. 7 64 bit
  işlemci: intel(R) core(TM) i3-3210 3.20 ghz
  ram: 4 gb
  ekran kartı nvıdıa geforce 630
  bunlar.bu oyunu desklermi lütfen yardımcı olun ona göre indirecem

 2. ONline olarak oynarken BF4 teki gibi bayrak kapmacalar olurmu acaba? Şimdi orginden indireceğim ve satın alırken yok pre yok deluxe yada standart diye bunuda ayırıp saçma fiyat farklılıkları olacakmı acaba?

 3. Bu yorumu okuyan,Tecrübeli herkes yardımcı olsun.

  İşlemci: İntel Pentium 4 | 3.40 GHz
  Ram: 4 GB
  Ekran Kartı: AMD Radeon 6670 | 1 GB
  DX: 11

  Benim makine bu oyunu kasmadan çalıştırır mı?

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here