İşte yeni bir Assassin’s Creed oyunu. Assassin’s Creed: Syndicate Sistem Gereksinimleri ve oynanış videoları yazımızda.

Yeni Assassin’s Creed: Syndicate bizleri bu sefer Londra sokaklarına götürüyor. Oyunun senaryosu ise yine klasik bir AC döngüsüne benziyor çünkü Londra’da güç tutkusu ile yoksul kişileri ezen bir aileye karşı olan savaşımız anlatılmış. Oynanışa baktığımızda ise tanıtım videosunda oyunun artık uzak mesafeden ziyade kısa mesafe dövüş mekanikleri üzerinde yoğunlaştığını görüyoruz. En büyük yeniliklerden birisi ise atlı araçları her yerde kullanabiliyor olmamız. Bu araçlar ile birilerini takip ederken düşmanlarınız kendi araçları ile çarpıp sizi yoldan çıkarabiliyorlar. Ya da çok hızlı giderken ani viraj alırsanız devrilebiliyorsunuz. Ayrıca at arabasının üzerinde diğer kişiler ile dövüşebiliyor, araç hasar alıp parçalanmaya başladığında bir diğer araca zıplayıp yolumuza devam edebiliyoruz.

Oyun grafiksel olarak eskilerine benziyor. Zaten serinin diğer oyunlarına baktığınızda grafiksel anlamda çok fazla bir yükselişin olmadığını fakat yine de ufak tefek değişmelerin yaşandığını görebilirsiniz. Bu nedenle Assassin’s Creed: Syndicate sistem gereksinimleri de biraz yükselmiş durumda. Oyun içerisinde ayrıca Rope Launcher denilen alet yapılmış. Bunun sayesinde hedefimizi kaybettiğimizde yukarılara ip fırlatarak çıkabiliyor ve hedeflediğimiz kişiye daha hızlı ulaşabiliyoruz. Bu yönü ile Batman oyunlarına benzemiş diyebiliriz. Oyunda ayrıca Londra içerisinde hareket eden bir tren de bulunuyor. Bu trene pek çok farklı bölümde ulaşabiliyoruz. Silahlarımız içerisinde yine yakın mesafe kılıçları, bıçakları (bastonumuzda bir adet gizli kılıç bulunuyor), tabancalar, tüfekler ve olmazsa olmazımız elimizde gizli bulunan küçük bıçağımız yer alıyor.

Assassin’s Creed: Syndicate sistem gereksinimleri henüz resmi olarak yayınlanmadı. Fakat öngörülen gereksinimlere göre oyunun açılıp sorunsuz oynanabilmesi için en az Nvidia GeForce GTX 680 veya ATI Radeon HD 7970 model ekran kartlarından birisine ihtiyacımız olacak. AC serisinin eski oyunlarına da baktığımızda zaten hepsinin yüksek sistem istediğini biliyoruz. Bu oyunda da resmi sistem gereksinimleri yayınlandığında bu ekran kartı modellerinden daha düşük olmayacaktır.

Assassin’s Creed 4: Black Flag sistem gereksinimleri Assassin’s Creed: Unity sistem gereksinimleri

Assassin’s Creed: Syndicate Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-2500K @3.3GHz / AMD Phenom II X4 940
Bellek:6 GB
Gerekli boş disk alanı:50 GB
Ekran kartı: (2 GB) Nvidia GeForce GTX 680 / ATI Radeon HD 7970
DirectX: Dx 11

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
İşlemci:Intel Core i7-3770 @3.4GHz / AMD FX-8350
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 50 GB.
Ekran kartı: (2 GB) Nvidia GeForce GTX 780 / ATI Radeon R9 290X
DirectX:
Dx 11

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

3 YORUMLAR

  1. şu ana kadar ki en yüksek sistem gereksimi benim gördüğüm bide gta 5 ve watch dogs da var bu sistem gereksimler

Comments are closed.