Assassin’s Creed serisinin İstanbul’da geçen oyunu Assassin’s Creed: Revelations Sistem Gereksinimleri bilgilerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed sersinin İstanbul’da geçen oyunu Assassin’s Creed: Revelations içerisinde yine tanıdık yüzümüz Ezio ile oynuyoruz. Karakterimizin İstanbula geliş nedeni ise tapınak şövalyelerin gizli kütüphanesini açmak. Fakat bunu yapabilmek için şehrin bazı noktalarında saklanmış olan 5 anahtarları bulmamız gerekiyor.

Oyunun grafikleri, doku kalitesi vs. gibi özelliklerine çok fazla değinmeyeceğim. Zaten serinin oynanış yapısı ve grafik düzeyi çok fazla değişmemiş durumda. Sadece şehrin doku yapısının biraz daha değiştiğini göreceksiniz. Bu nedenle Assassin’s Creed: Revelations Sistem Gereksinimleri eski oyun ile hemen hemen aynı sayılır. Ara sinematiklerde ise karakterlerin Türkçe konuşması oldukça güzel olmuş. Görev sistemi de yine ana ve yan görevler olarak sınıflandırılmış. İstanbul sokaklarında gezerken pek çok yan görev ile karşılaşacaksınız. Oyunda bölümlere ise şimdiki zaman içerisinde bir programın içerisinde sıkışıp kalan karakterimizi çeşitli geçitlere getirerek giriyoruz.

Oyunda İstanbul içerisinde çeşitli yerleri ele geçirerek Assasin üyelerinin sayısı artırabiliyor ve oradaki dükkanları satın alarak kira toplayabiliyoruz. Bunu yapmanız için de tıpkı eski oyunda olduğu gibi oradaki adamları öldürmeniz ve kuleyi ateşe vermeniz gerekiyor. Fakat burada bölgeyi ele geçirdikten sonra kaybedebiliyorsunuz çünkü düşmanlarınız tekrardan saldırıyor. Bu nedenle bu bölgeleri korumanız gerekiyor. Savunma sistemi mükemmel olmuş diyebiliriz çünkü adamlarınızı çatılara yerleştiriyorsunuz ve çeşitli saldırı taktikleri ile gelen düşmanları indirmeye çalışıyorsunuz. Bunu kısmı tıpkı bir defans oyunu gibi düşünebilirsiniz.

Assassin’s Creed: Revelations Sistem Gereksinimleri oyunculardan en düşük Shader Model 3.0 desteğine sahip bir ekran kartı istiyor. Bu modellerinde AMD Radeon serisi; HD2000/3000/4000/5000/6000, Nvidia GeForce serisi; 8/9/GT200/GT400/GT500 olduklarını görüyoruz. Eğer yüksek detaylarda oynamak isterseniz Shader Model 5.0 destekli yeni nesil ekran kartlarına ihtiyacınız var. Minimum sistem gereksinimleri bilgilerinde işlemci olarak Intel Core 2 Duo E4300 veya AMD Athlon 64 X2 4600 modellerine veya üst modellerine sahip olmamız gerekiyor. Aksi halde oyun yavaşlayacaktır.

[reklam]

[link]Assassin’s Creed 4: Black Flag sistem gereksinimleri[/link]

[link]Assassin’s Creed: Unity sistem gereksinimleri[/link]

[link]Assassin’s Creed: Syndicate Sistem Gereksinimleri[/link]

[baslik]Assassin’s Creed: Revelations Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows Vista / Windows 7
İşlemci:Intel Core 2 Duo E4300@1.8 GHz veya AMD Athlon 64 X2 4600 + @ 2.4GHz
Bellek: 1.5 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista – Windows 7
Gerekli boş disk alanı: 12 GB
Ekran Kartı : Shader Model 3.0 destekli 256 MB kart veya daha yüksek (uyumluluk listesine bakınız)
DirectX: 9.0

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Core ® 2 Duo E6700@2.6 GHz veya AMD Athlon 64 X2 6000 + @ 3.0GHz veya daha yüksek
Bellek: 2 GB Windows XP / 4 GB Windows Vista – Windows 7
Gerekli boş disk alanı: 12 GB
Ekran kartı: Shader Model 5.0 veya üstü ile uyumlu 512 MB Kart (uyumluluk listesine bakın)
DirectX: 9.0

[altbaslik]Desteklenen Ekran Kartları[/altbaslik]

AMD Radeon serisi; HD2000/3000/4000/5000/6000

Nvidia GeForce serisi; 8/9/GT200/GT400/GT500

3 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here