Ana Sayfa Oyun Aksiyon ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

0
2217
ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

Survival oyunlarında eşi benzeri bulunmayan bir yapım olan ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri yazımızda.

Dinazorların olduğu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığımız ARK: Survival Evolved steam üzerinde satışa çıkmış ve çok büyük ilgi  görerek satış rekorları kırmış durumda. Oyunun sunucularına baktığımızda zaten oldukça dolu olduğunu görebilirsiniz. ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri içerisinde ise sadece minimum gereksinimler yazılmış.

Şu anda optimizasyon problemleri ile uğraşan ARK: Survival Evolved, ne yazık ki yüksek sistemlerde bile düşük FPS değerlerinde çalışıyor. Unreal Engine grafik motorunun kullanıldığı oyunun grafikleride ne yazık ki çok iyi değil. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yinede oyunun bu kadar çok tutulmasının nedeni ne? Bunu oyunu oynadıktan sonra kendiniz keşfedeceksiniz.

ARK: Survival Evolved’a girdiğinizde kendi karakterinizi yarattıktan sonra yarı çıplak bir şekilde bir adada uyanıyorsunuz. Direk olarak etraftaki kullanabileceğiniz şeyleri almanız gerekiyor. Örneğin ağaçları kırıp odun toplayabilir veya yerdeki bitkilerin meyvelerini alabilirsiniz. Adadaki diğer hayvanlara ve dinozorlara ise çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca hemen hemen yaptığınız her şey size deneyim kazandırıyor. Böylece seviye atlayarak yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Sistem gereksinimleri içerisinde ekran kartı olarak oyunculardan istenilen en düşük modeller belirtilmemiş. Bunun yerine sadece 1 GB VRAM yazması aslında çok yüksek ekran kartlarına ihtiyacınızın olmadığı anlamına gelmiyor. Oynanış videolarını izlerseniz düşük ekran kartları ile oynanamayacağını görürsünüz. İşlemcide ise herhangi bir i5 modeli işinizi görecektir.

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:64-Bit Windows 7 Service Pack 1 / Windows 8
İşlemci:2 GHz Dual-Core 64-bit CPU
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 20 GB
Ekran Kartı : 1 GB VRAM
DirectX: 10

HENÜZ YORUM YOK

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here