Yeni bir korku efsanesine hazır olun. İşte Among The Sleep Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları.

Bebeklerin bazen hiçbir şeyden korkmadıklarını görürüz. Ama bazende bizim göremediğimiz ve farklı boyutlara ait olan varlıkları gördüklerini de biliriz. İşte Among The Sleep bu mantığın üzerine kurulmuş bir oyun. Oyunda 2 yaşına yeni giren bir bebek ile oynuyorsunuz. Anneniz ile doğum gününüzü kutladıktan sonra evde garip olayların yaşandığını görüyoruz. FPS kamera açısı ile oynanan oyunda meraklı bebeğimiz ile ev içinde karanlık odalarda dolanırken cidden korkunç şeyler ile karşılaşıyorsunuz.

Tabi ki bebek karakterimiz bunlardan korkmadığından çok etkilenmiyor ve olan size oluyor. Uyarmadı demeyin sık sık bilgisayar başında havaya zıplayabilirsiniz. İlk etapta bizim ile konuşabilen bir oyuncak ayı ile tanışıyoruz. Karanlıkta kaldığınız zaman etrafınızı aydınlatmak için bu ayıyı kucağınıza alabiliyorsunuz. Karakter bebek olduğu için de her türlü ufak yere girebiliyoruz. Fakat aynı şekilde kapıları açmak için de boyunuz yetmediğinden epey bir uğraşmanız gerekiyor.

Among The Sleep Sistem Gereksinimleri oldukça uygun görünüyor. Oyunun grafikleri ise bir hayli güzel. Animasyon tarzı grafiklere sahip olan Among The Sleep, sizi fazlasıyla korkutmaya yetecek gerçekçiliğe sahip. Oyun sırasında çok fazla bir seçeneğiniz bulunmuyor ve senaryo neyi gerektiriyorsa oraya gitmek zorunda kalıyorsunuz. Yani bir nevi korku filminde oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Among The Sleep Sistem Gereksinimleri içerisinde minimum olarak 2.4 GHz çift çekirdekli işlemci ve 512 MB kapasiteye sahip bir ekran kartı istenilmiş. Fakat bendeki 2 GB GeForce GT540M ekran kartı ile oyunda biraz kasma yaşadığımı belirtmeliyim. Bu nedenle sistem gereksinimleri içinde ekran kartı modelinin belirtilmemiş olması sizi rahatlatmasın. Eğer kartınız iyi değilse oyunu oynamakta zorlanacaksınız. Önerilen olarak ise 2.5 GHz dört çekirdekli işlemci ile 1 Gb ekran kartı yazılmış.

[reklam]

[baslik]Among The Sleep Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP2)
İşlemci: Dual core @2.4 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:2 GB
Ekran kartı: 512 MB
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci:Quadcore @2.5 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran kartı: 1 GB
DirectX: Dx 9

NOT: Oyunu kulaklık ile oynamanız tavsiye ediliyor.

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here