Profesyonel resim editörü Adobe Photoshop CC sistem gereksinimleri  hakkında gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Dijital görüntülerinizi işleyen ve istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlayan Adobe Photoshop CC günümüzde neredeyse tüm firmaların kullandığı profesyonel bir programdır. Özel düzenleme seçenekleri sayesinde en kolay şekilde resimler üzerinde oynama yapabildiğimiz program aynı zamanda Creative Cloud‘a bağlıdır. Bu sayede Adobe Photoshop güncellemelerini çok kolay bir şekilde takip edebilir  ya da üzerinde çalıştığımız projeleri internet üzerinde paylaşarak profesyonel kişilerden yardım alabiliriz.

Yenilenen akıllı netleştirme özelliği ile resimlerimizin doku kalitesini artırabilir ve görüntünün daha net olmasını sağlayabiliriz. Bizlere resimdeki parazit gibi unsurları en aza indirerek mükemmel bir görüntü sağlayan bu özellik başka bir programda bu kadar gelişmiş bir şekilde bulunmamaktadır. Sayfanın alt kısmında yer alan Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri ise diğer programlara oranla biraz daha yüksektir. Özellikle yüksek çözünürlüklü resimlerde daha fazla işlemci gücüne ihtiyacınız olabilir.

Artık, boyutu küçük olan resimleri bastırırken kötü görüntülerden kurtuluyoruz. Akıllı üst örnekleme özelliği sayesinde küçük resimleri düzeltebileceğimiz gibi çok büyük resimlerin boyutunu da küçültüyoruz. Üstelik resmin netliğinde bir değişme olmuyor.

Bu ve bunun gibi pek çok farklı özelliği Adobe Photoshop CC ‘de bulabilirsiniz. Diğer Adobe programlarının sistem gereksinimleri bilgilerine yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Adobe Photoshop CC Sistem Gereksinimleri

Windows:
 • Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci (2 GHz veya daha hızlı)
 • Microsoft® Windows® 7 Service Pack 1 veya Windows 8
 • 1 GB RAM
 • Yükleme için 2,5 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL® 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)*
 • Gerekli yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi hizmetlere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir.
Mac OS:
 • 64 bit destekli çok çekirdekli Intel işlemci
 • Mac OS X v10.7 veya v10.8
 • 1 GB RAM
 • Yükleme için 3,2 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (büyük-küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bir disk bölümüne veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024×768 ekran (1280×800 önerilir) ile OpenGL 2.0, 16 bit renk ve 512 MB VRAM (1 GB önerilir)*
 • Gerekli yazılım etkinleştirme, üyelik doğrulama ve çevrimiçi hizmetlere erişim için Internet bağlantısı ve kayıt gereklidir.
Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

9 YORUMLAR

 1. arkadaşlar adobeden photoshop cc yi indirmek istiyorum

  Photoshop tarafından artık desteklenmeyen bir işletim sistemi kullanıyorsunuz. Desteklenen platformların tam listesi için sistem gereksinimlerine bakın.

  bu yazı geliyor nasıl giderebilirim nasıl indirebilirim sizce

  • İşletim sistemi için: Microsoft® Windows® 7 Service Pack 1 veya Windows 8 gerekiyor.
   Büyük bir ihtimalle eğer Windows 7 kullanıyorsanız işletim sisteminiz Service Pack 1 değildir.
   Bunu Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Sistem kısmından öğrenebilirsiniz.

 2. begenerek kullanıyorum güzel bir program birde lisans olmasa iyi olacak lisans deneme süresi dolunca artık herkes warez geciyor ama işimizi görüyor güzel program oneririm

 3. Adobe alanında lider olmasının nedeni gelişmiş bir sisteme sahip olması.Kullanıcıların isteyebileceği her şeyi düşünüyorlar ve ona göre programı geliştirip hizmete sunuyorlar.Adobe işini böyle kaliteli yaptığı sürece alanında lider olmaya devam edecektir.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here